Kemer Turizm Fuarlarına Çıkarma Yapacak

Kemer Belediyesi Kemer tanıtımı ve turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla 23 uluslararası turizm fuarında tanıtım yapacak.

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından Kemer’i ulusal ve uluslararası platformlarda daha fazla tanıtmak, turizm çeşitliliğini artırmak amacıyla Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 23 turizm fuarında tanıtım çalışmalarına hazırlanıyor.

İlk olarak 26-27 Ekim tarihleri arasında Antalya Turizm Fuarı’nda Kemer’i tanıtacak olan Belediye Başkanı Topaloğlu, 6-8 Kasım tarihlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılacak olan fuara ardından da 23-25 Kasım tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da yapılacak olan fuara katılacak.

İngiltere Fuarı’nın önemi

Kemer turizmi ve tanıtımı için oldukça önemli olan İngiltere Fuarı’na büyük önem veren Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, daha önce İngiltere’nin en önemli seyahat acentelerinden biri olan jet2 ile anlaşma yapmış ve Kemer’in bir destinasyon olarak farkındalığının arttırılmasına yönelik yapılan kampanya ile sosyal medyada 7,3 milyondan fazla kişiye ulaşılmıştı.

Başkan Topaloğlu, jet2 ile yapılan anlaşma sonrasında diğer önemli seyahat acenteleriyle de görüşmeler başlatarak, tanıtım anlaşmaları imzalamak için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtmişti.

Deniz, kum, güneş ve doğasının yanı sıra birçok spor organizasyonunun da merkezi haline gelen Kemer’i yurt dışında tanıtmak için kolları sıvayan Başkan Topaloğlu, Ocak ayından itibaren fuar trafiğine devam edecek.

Kemer Belediyesi Eylül ayında alınan meclis kararı ile, 11-24 Ocak’ta Hollanda Utrecht, 13-21 Ocak Almanya Stutgart, 26-28 Ocak Litvanya, 1-4 Şubat Belçika Brüksel, 2-4 Şubat Letonya Riga, 7-11 Şubat Almanya Hamburg, 8-11 Şubat Rusya Moskova Dalış Fuarı, 14-18 Şubat Almanya Münih, 21-25 Almanya Nürnberg, 5-7 Mart Almanya Berlin, 14-17 Mart Avusturya Viyana, 15-17 Mart Çekya Prag, 16-18 Mart Rusya İntour Market, 19-21 Mart Rusya MITT Moskova, 18-20 Nisan Belarus Minsk, 24-26 Nisan Kazakistan Almatı, 3-7 Temmuz Almanya Frankfurt Bisiklet Fuarı, 2024 Sırbistan Belgrad turizm fuarlarında çıkarma yapacak.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, turizmin merkezlerinden olan Kemer’i tanıtmak için yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım sağlayamaya devam edeceklerini söyledi.

Kemer Belediyesi meclisinde alınan karar doğrultusunda Kemer’in turizm çeşitliliğini artırmak amacıyla belirlenen fuarlarda Kemer’i en iyi şekilde tanıtacaklarına değinen Başkan Topaloğlu, “Kemerimiz turizm anlamında ulusal ve uluslararası platformlarda göz bebeği durumunda. Kemerimizi daha fazla insana tanıtmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Meclisimizde meclis üyelerimizle aldığımız karar doğrultusunda gidilecek olan fuarları turizm çeşitliliğine göre belirledik. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı misafir ağırladığımız Kemerimize değer katmaya devam edeceğiz. Katılacağımız fuarlarda Kemer ile ilgili tüm promosyon ürünlerini ve tanıtım broşürlerini standımıza gelen misafirlerimize dağıtacağız. Seyahat acentelerinin yetkilileri ile de bire bir görüşmeler gerçekleştireceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir