Aylık 100 bin lira maaş kazanmak ister miydiniz? Bu işi yapan paraya para demeyecek! Tek bir şartı var

Türkiye’deki işsiz sayısı artarken, bir meslek dalında işe alımlar yapılmaya başlandığı öğrenildi. Aylık 100 bin lira net maaş kazanılan bu meslek dalı gerek çalışma şartları gerekse de istenen şartlardan ötürü herkes tarafından merak ediliyor. Peki aylık 100 bin, yıllık ise 1 milyon lira kazanılan bu meslek dalı hangisi olabilir? İşte ayrıntılar…

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Başkanı Yavuz Işık, kepçe ve vinç operatörü maaşlarının 100 bin lirayı bulduğunu belirterek, bu maaşlarla bile inşaat sektöründe çalışan arandığını açıkladı.

Diğer sektörlere oranla maaş konusunda açık ara önde olan bu meslek dalı için tam 500 bin işçi alınacağı duyuruldu. Alınacak işçilerden ise tek bir şart isteniyor.

Kule vinç operatörü olmak isteyen kişilerin öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından onaylanan kurslarda eğitim alması gerekir. Eğitimi tamamlayan kule vinç operatörü adayları, yine MEB tarafından verilen sertifika için sınava katılır. Sınavdan başarıyla ayrılan adaylar, kule vinç operatörü sertifikasını alır.

KULE VİNÇ OPERATÖRÜ OLMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

-Kule vinç operatörü olmak isteyen kişilerin öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından onaylanan kurslarda eğitim alması gerekir. Eğitimi tamamlayan kule vinç operatörü adayları, yine MEB tarafından verilen sertifika için sınava katılır. Sınavdan başarıyla ayrılan adaylar, kule vinç operatörü sertifikasını alır. Kule vinç operatörü olmak isteyenler için başlıca şartlar şöyledir;

-En az ilköğretim okulundan mezun olmak,

-Sabıkasız olmak,

-18 yaşını doldurmak,

-Sağlık raporuna sahip olmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir