SHIB, Stellar ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi!

Veax Labs, NEAR Protocol tabanlı DEX ve LP teşvik programlarını başlattı. Cosmos, Dymension EVM uyumlu bir Rollup geliştiriyor. Blockbank Earn programına Shiba Inu’yu (SHIB) ekledi. SHIB ekosisteminin yönetişim tokeni BONE bir başka üst düzey borsanın listesine girdi. Kripto dünyasındaki sıcak gelişmeleri okuyucularımız için derledik.

Son dakika: Cosmos, SHIB, Stellar ve daha fazlası…

Giddy, 6,9 milyon dolar fon sağladı

Kripto cüzdan girişimi Giddy, 6,9 milyon dolar yeni fon topladı. Böylece, şirkete bugüne kadar yapılan toplam yatırımları 15 milyon doların üzerine çıkardı. Şirketten yapılan açıklamada, bu turdaki yatırımcılar arasında Pelion Venture Partners, Peak Capital Partners, Clarke Capital ve Fortnite’ın ortak yaratıcısı Geremy Mustard’dan stratejik bir yatırım da dahil olmak üzere diğerleri yer aldı. Pelion, 2022 yılında Giddy’nin 8 milyon dolarlık finansman turuna liderlik etmişti.

Veax Labs, NEAR tabanlı DEX ve LP teşvik programlarını başlattı

Veax Labs, geleneksel finansta yaygın olarak bulunan özellikleri merkezi olmayan finans (DeFi) pazarında bulunanlarla sorunsuz bir şekilde birleştirmek için tasarlanan NEAR Protocol üzerine inşa edilen DEX’i main-net’te resmi olarak başlattı. Ayrıca Veax Likidite Sağlayıcı (LP) Teşvik Programı da başlatıldı. Bu kapsamda, VEAX’ın %25’i (toplam 2.500.000) Veax ekosistemindeki erken aşama likidite sağlayıcılarına verildi.

Cosmos, Dymension EVM uyumlu bir Rollup geliştiriyor

Cosmos Eco Modular Settlement Layer Dymension, EVM ile uyumlu bir Rollup uzantısı çözümü geliştirdiğini duyurdu. Rollup şu anda beta aşamasında. Ayrıca, Cosmos Eco EVM uyumlu Blockchain Evmos üzerinde bir Katman-2 çözümü olarak mevcut olacak. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Dymension bu yıl Şubat ayında Big Brain Holdings ve Stratos liderliğinde Matchbox DAO, DraftKings’ten Shalom Meckenzie ve diğerlerinin katılımıyla 6,7 milyon dolarlık bir tohum finansmanı sağladı.

Filecoin, AWS açık kaynak alternatifi FWS’yi piyasaya sürdü

Filecoin bu hafta, AWS, Google Cloud ve Azure’a açık kaynaklı bir alternatif olan ve geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanabilecekleri Filecoin ağının üzerine inşa edilmiş bir dizi bilgi işlem ve depolama teknolojisi olan Filecoin Web Services’i (FWS) başlattığını duyurdu.

ARB alan 125 projeden dördü, aldıkları ARB’lerin çoğunu sattı

Arbitrum Vakfı’ndan ARB alan 125 projeden dördü, aldıkları ARB’lerin çoğunu ya da tamamını kendi proje kullanıcılarını teşvik etmek için kullanmak yerine doğrudan sattı.

1. The Damned Pirates Society (150.000 ARB)

2. The Damned Pirates Society (150.000 ARB)

2. Trident (257.540 ARB) 3. xToken Terminal (35.000 ARB)

3. xToken Terminal (35.000 ARB)

4. Rice Cüzdanı (12,500 ARB)

IOST ve HashKey DID stratejik ortaklık kurdu

IOST, HashKey Group’un önde gelen multi-chain merkezi olmayan kimlik veri toplayıcısı HashKey DID ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklık, HashKey DID’nin yenilikçi merkezi olmayan kimlik hizmetlerini IOST’un Blockchain’ine entegre edecek. Böylece, Web3 altyapısını güçlendirecek. Ayrıca bu ortaklık, IOST kullanıcıları için güvenli, şeffaf ve verimli bir kimlik yönetimi deneyimi sağlayacak.

HashKey DID, bu ortaklıkla aynı zamanda resmi olarak bir IOST Partner Node’u haline gelecek. Böylece ortaklık, her iki kuruluşun genişlemesinde önemli bir kilometre taşı olacak. Bu ortaklık, Blockchain teknolojisi ve merkezi olmayan kimlik çözümleri konusundaki uzmanlıklarından yararlanarak daha sağlam bir Web3 ekosisteminin önünü açacak.

Blockbank Earn programına Shiba Inu’yu (SHIB) ekledi

Blockbank, Shiba Inu’ya (SHIB) yönelik desteğini genişletme yönünde bir adım daha attı. Yakın zamanda yaptığı bir duyuruda Blockbank, SHIB’yi EARN programına ekledi. Bu hamlenin, uzun vadeli SHIB holder’larına önemli ölçüde fayda sağlaması bekleniyor. Ayrıca, stake edilmiş SHIB token’ları üzerinden %5’e kadar APY faiz kazanmalarına olanak tanıyacak.

Ancak hepsi bu kadar değil! SHIB’de faiz kazanmanın yanı sıra, Blockbank kendi yerel kripto para birimi BBANK’ta da %10’a varan ek bir APY ödeyecek. Bu, tokenlarını Blockbank’ta stake eden SHIB holder’larına aynı anda hem SHIB hem de BBANK’ta faiz kazanabilecekleri ve potansiyel getirilerini daha da artırabilecekleri anlamına geliyor.

Stellar ortağı, Şili’de sınır ötesi ödeme çözümünü başlattı

Stellar ortağı MoneyGram International, Şili’de MoneyGram Online (MGO) hizmetini başlattı. Bugün yapılan bir basın açıklamasına göre, Şili’de ikamet edenler bu çözümü kullanarak ülkeden dünya çapındaki arkadaşlarına ve ailelerine para gönderebilecekler. Gelişmeyi yorumlayan MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, şirketin Güney Amerika’nın en büyük havale pazarlarından biri olan Şili’de MGO hizmetini başlatmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

BONE bir başka üst düzey borsanın listesine girdi

Önde gelen bir dijital varlık borsası olan Deepcoin, Shiba Inu’nun Yönetişim tokenı Bone ShibaSwap’in alım satımını BONE/USDT alım satım paritesiyle destekleyeceğini duyurdu. Bu hamle, borsa kullanıcılarının %0 ücretle BONE almasına, satmasına ve trade yapmasına olanak tanıyor.

Ayrıca bu gelişme, CetoEx, OKX, Huobi Global ve Flitpay’in ardından BONE desteği ekleyen beşinci borsaya işaret ediyor.

IOTA’nın Shimmer EVM test-net’i önemli kilometre taşlarına ulaştı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Shimmer EVM test-net Mart ayı sonunda yayına girdi. Şimdi ise Shimmer EVM test-net önemli kilometre taşlarına imza attı. Bu bağlamda Shimmer Network, kilometre taşlarını kutlayan bir paylaşım yaptı. Dikkat çekici bir şekilde, ShimmerEVM test-net 38.000’den fazla cüzdan adresi ile 1 milyon işleme ulaştı. Ayrıca, 2.200’den fazla akıllı sözleşme dağıtıldı. IOTA’nın kurucu ortağı Dominik Schiener, dönüm noktasını Twitter’dan kutladı. Schiener, “Shimmer EVM’de 1 aydan kısa bir sürede 1 milyon işlem, ağın esnekliğini, hızını ve güvenilirliğini gösteren büyük bir kilometre taşı” diye tweet attı.

Sui, geliştirici portalını açtı

Sui Network, önümüzdeki hafta kusursuz bir main-net lansmanı için çabalarını iki katına çıkardı. Bu kapsamda Sui, Dev Portal’ın lansmanını duyurdu. Protokolün açıkladığı üzere, Dev Portal sayesinde topluluk içindeki inşaatçılar teknik desteğe ulaşacak. Bunun yanı sıra eğitim kaynaklarına erişme imkanları olacak. Bu konularda Dev Portal, inşaatçılara tek durak noktası olarak hizmet verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir