Avcılar’da ölüme neden olan binanın tahliyesine durdurma kararı!

İstanbul Avcılar Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’nde bulunan 4 katlı binanın dış cephesinden 25 Nisan Salı günü düşen beton parçası Mahbup Uzunay’ın (38) başına isabet ederek ölümüne neden olmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin daha önce yaptığı incelemede yüksek risk anlamına gelen ‘D sınıfı’ değerlendirmesi yapılan 1986 yılında ruhsat verilen binadaki daire ve işyeri sahiplerinin tahliyesine karar verilmiş, ancak aynı gün binanın boşaltılması için 15 gün süre tanınmıştı. 

“HASTA KABULÜNE DEVAM EDİYORUZ”

Binadaki sağlık merkezinin müdürü İsmail Sazlı, binanın kentsel dönüşüme girebilmesi için karot örnekleri aldırdıklarını, sonucu çıkıncaya kadar İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açarak tahliye kararını 20 gün süreyle durdurduklarını söyledi.

Sazlı, “Karar, Avcılar Belediyesi’ne iletildi. Hasta kabulüne devam ediyoruz. Bu süre içerisinde karot örneklerinin sonucu çıkacak. Çürük raporu çıkarsa 90 günlük yasal süre var. Bu rapora itiraz edilirse süreç uzar” dedi.

Mahbup Uzunay’ın hayatını kaybettiği olaya ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir